מהן השלכות סירוב לבדיקת שכרות?

נהגים אשר שתו אלכוהול בטרם נהיגה ברכבם ונעצרים על ידי שוטר המעוניין לבצע בדיקת ינשוף לגילוי רמת האלכוהול בדמם, לעיתים באופן אינסטינקטיבי חוששים לעבור את הבדיקה. סירוב לבדיקת שכרות, לעיתים הינו פועל יוצא של האמור, אך לרוב אותו סירוב עלול לסבך אף יותר את הנהג החשוד.

ראשית, על פי חוק חזקה נהג אשר הביע סירוב לבדיקת שכרות הוא שיכור. סירובו של  אדם לעבור בדיקה לשכרות מעניקה לבית המשפט סמכות, לשלול את רישיונו לתקופה של שנתיים לפחות, כפי שנעשה לנהגים שעל פי הבדיקה נמצאו שיכורים. לעיתים בית המשפט אף מטיל תקופה ארוכה יותר מזו שנהוג להטיל על מי שנמצא שיכור, וזאת בגין חוסר שיתוף הפעולה שהפגין, לכאורה, עם רשויות החוק. יצוין, כי במקרים מסוימים, ניתן להרשיע אדם בעבור נהיגה בשכרות אף ללא ביצוע הבדיקה.

לצד האמור, ישנם נהגים רבים הנתקלים בקשיים לבצע את הבדיקה או שהם מביעים את הסכמתם לבצעה רק לאחר שהם מבינים את משמעות סירובם, אך השוטר מתעלם מהקושי של האזרח או מרצונו לבצע את הבדיקה לאחר שהפנים את המשמעות המשפטית של הסירוב, ובכל זאת רושם לנהג דוח זימון למשפט בגין סירוב לבדיקת שכרות.

הואשמתם בעבור סירוב לבדיקת שכרות, כיצד משרדנו עשוי לסייע?

במידה ונעצרתם בזמן נהיגה על ידי שוטר, אשר ביקש לבצע בדיקת ינשוף או אחרת וסירבתם או שהתנהגותכם התפרשה על ידי השוטר כסירובכם, מומלץ מאוד לפנות למשרדנו המתמחה בתחום דיני התעבורה בכלל, ובכל הנושא של נהיגה בשכרות בפרט.

משרדנו יטפל בבעיה במסירות תוך כניסה לפרטים הקטנים ביותר, כולל חקירה נגדית של השוטר שדרש מכם בדיקת ינשוף וכלה בשימוש בידע הרב שצבר המשרד, למציאת פתרון משפטי הולם.

מדוע לפנות אלינו?

בראש משרדנו עומדת עורך הדין שמואל קשת לו ניסיון רב בכל הנוגע לתחום דיני התעבורה וכן נהיגה בשכרות. עו”ד קשת, עבד עם לקוחות אשר הביעו סירוב לבדיקת שכרות והוכיח את כדאיות וחשיבות הפניה אליו, בזכות ניסיונו הרב וכן, המסירות והדיוק בטיפול בכל תיק. חשוב לציין, כי לא כל עורך דין לתעבורה מסוגל להעניק ללקוחותיו את הטיפול הנכון והיעיל בכל הנוגע בנהיגה בשכרות, עורך הדין קשת מתוקף היותו מומחה בתחום בהחלט יכול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *