סירוב לבדיקת שכרות דינו כעבירת נהיגה בשכרות, והנאשם בכך צפוי לעונש פסילה בפועל של רישיון נהיגתו  לתקופה ממושכת. נהיגה בשכרות עלולה להוביל לענישה של פסילת רישיון בפועל לתקופה של שנתיים לכל הפחות ולעיתים גם למאסר בפועל (תלוי בכמות האלכוהול שנמצאה), אף אם זו הרשעה ראשונה. כיום קיימת החמרה של בתי המשפט לתעבורה בעבירה זו, וכן אכיפה חסרת פשרות של המשטרה. על כן נהגים אשר שתו אלכוהול בטרם נהיגה ברכבם ונעצרים על ידי שוטר המעוניין לבצע בדיקת ינשוף לגילוי רמת האלכוהול בדמם, לעיתים באופן אינסטינקטיבי חוששים לעבור את הבדיקה. סירוב לבדיקת שכרות, לעיתים הינו פועל יוצא של האמור, אך לרוב אותו סירוב עלול לסבך אף יותר את הנהג החשוד, ולהוביל להאשמה מידית בעבירה של נהיגה בשכרות. בשל הזלזול המופגן כלפי החוק, לכאורה, בעת סירוב לבדיקת שכרות, בתי המשפט נוטים אף להטיל עונשי פסילה חמורים יותר מאלו שהיו מטילים, לו הנהג היה משתף פעולה עם הבדיקה ויוצא שיכור.

הואשמתם בעבירת נהיגה בשכרות – כיצד משרדנו עשוי לסייע?

במידה ונעצרתם בזמן נהיגה על ידי שוטר, אשר ביקש לבצע בדיקת ינשוף או אחרת וסירבתם, סירוב לבדיקת שכרות, נחשב לעבירה שהענשה מחמירה בצידה. על כן אדם אשר נתפס נוהג בשכרות, מומלץ ביותר כי יפנה אל עורך דין המומחה בדיני תעבורה בכלל, ובנהיגה בשכרות בפרט. מומלץ מאוד לפנות למשרדנו המתמחה בתחום דיני התעבורה, ובכל הנושא של נהיגה בשכרות. למשרדנו ניסיון רב בנושאים אלה וכן בהתמודדות עם תביעות תעבורה רבות בהצלחה.

מדוע לפנות אלינו?

במקרה של סירוב לבדיקת שכרות, פנה עוד היום לעורך הדין שמואל קשת למען פתרון מצוקתך. עו”ד שמואל קשת יודע לתת את הטיפול המשפטי הטוב, היעיל, והמקצועי ביותר תוך ליווי הלקוח צעד אחר צעד, מתחילת המקרה, דרך דיוני בית דין לתעבורה במידת הצורך, ועד לסיומו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *