עוד בתחילת הדרך, כשרק החלה המשטרה לעשות שימוש במכשיר בדיקת ינשוף, קמו רבים – נהגים, עורכי דין ומדענים – וטענו שהמכשיר אינו מדויק ועלול לזהות חומרים אחרים כאלכוהול ובכך לגרום להרשעה של חפים משפע. גם היום מושמעות טענות אלו, אך המכשיר נבדק לעומק על ידי הרכב של שופטים  ונמצא אמין וקביל בבית משפט בישראל, כך שניתן להתבסס על תוצאותיו לצורך הרשעת נהגים בגין עבירה של נהיגה בשכרות.

לצד האמור, בית המשפט קבע כי על מנת שבדיקת ינשוף תהיה מהימנה לצורך הרשעה בנהיגה בשכרות, על שוטר המפעיל את מכשיר הינשוף לפעול בקפדנות על פי מספר כללים שיבטיחו את מהימנות התוצאה ונפרט מקצתם:

  • לוודא לפני בדיקת ינשוף שהנבדק לא אכל, לא שתה ולא הקיא במשך 15 דקות לפחות לפני ביצוע הבדיקה.
    לוודא לפני בדיקת ינשוף שהוא לא עישן במשך 5 דקות שקדמו לבדיקה.
    על השוטר שעורך את בדיקת הינשוף לכייל את המכשיר בתחילת משמרתו.
  • על השוטר להקפיד להחליף פייה במכשיר בין בדיקה לבדיקה.
  • אם אחד מאלה לא התקיים ניתן על סמך זאת לפסול בדיקת ינשוף.

נמצאתם אשמים בבדיקת ינשוף – כיצד משרדנו יכול לסייע?

בעזרת עורך דין לתעבורה ניתן להקל בענישה במקרה של נהיגה בשכרות בהתאם לכמות האלכוהול שנתגלתה בבדיקה, לנסיבות המקרה הפרטניות ולנסיבותיו האישיות של הנהג. פנייה למשרדנו יכולה לגרום לשינוי דרמטי בתוצאות המשפט. במידה ונבדקתם במכשיר ינשוף ונמצאתם נוהגים עם כמות אלכוהול הגבוהה מהמותר בחוק, על פי חוק נהיגה בשכרות הינה עבירה שבגינה קצין משטרה רשאי לפסול את רישיונכם למשך 30 ימים באופן מיידי. בעזרת ידע רב וכלים שצברנו עם השנים נוכל לתת לכם את הסיוע המשמעותי ביותר.

מדוע כדאי לפנות אל משרדנו

אם נמצאתם אשמים בעת בדיקת ינשוף, בסעיף של נהיגה בשכרות, אל לכם להסס, פנו מיד לעו”ד שמואל קשת, כדי למזער את הנזקים ולהימנע מפסילת הרישיון לתקופה ארוכה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *