מהי מהירות מופרזת?

לא אחת בנוהגנו ברכב בכבישים מהירים ואף בתוך העיר, אנו עדים לתופעה של נהגים אשר נוסעים במהירות. לעיתים אולי אף אנו לחצנו על דוושת הגז יתר על המידה. אך נשאלת השאלה מתי מדובר בעבירת מהירות מופרזת? מהירות תחשב למופרזת על פי הדין, באם היא עולה על הקבוע בתקנות התעבורה. יצוין, כי מושם דגש מבחין אף על סוג הרכב והדרך, שבשקלולם תקבע המהירות המותרת והסנקציות של הפרתה. אדם הנתפס מבצע עבירת מהירות מופרזת, יקבל דוח מהירות שהשלכותיו יהיו בהתאם למידת החריגה מהמהירות המותרת. בחריגות נמוכות מהמהירות המותרת יאלץ הנהג לשלם קנס ולשאת נקודות נהיגה או להמיר דוח מהירות בבקשה להישפט. גובה הקנס, בגין מהירות מופרזת יקבע על פי רמת המעבר את המהירות המותרת בתקנות. בחריגות גבוהות מהמהירות המותרת.

מהירות מופרזת – עבירה נפוצה

מבין עבריות התעבורה, מהירות מופרזת היא העבירה השכיחה ביותר. בהתאם לתקנה 54 לתקנות התעבורה חל איסור על ציבור הנהגים, לנהוג במהירות העולה על המהירות הקבועה בתקנות. נהג העובר על המהירות יענש בהתאם למידת החריגה מהמהירות המותרת. עד לסף מסוים ידרש הנהג לשלם קנס כספי בגין דוח מהירות, או לחילופין יוכל הנהג לבקש להישפט בבית המשפט לתעבורה. החל מסף זה, יקבל הנהג זימון לדין בפני בית משפט לתעבורה, והוא יישפט בפני שופט תעבורה במגמה להטיל עליו עונש חמור בדמות פסילת רישיון נהיגה בפועל, קנס גבוה ופסילה מותנית.

במידה שהואשמתם בנהיגה במהירות מופרזת – כיצד משרדנו יוכל לסייע לכם?

במקרה של דוח מהירות, מומלץ מאוד לפנות למשרדנו המתמחה בתחום דיני התעבורה בכלל, ובכל הנושא של מהירות מופרזת בפרט. משרדנו יטפל בבעיה במסירות תוך כניסה לפרטים הקטנים ביותר, עד למציאת הפיתרון הטוב ביותר.

מדוע לפנות אלינו?

בראש משרדנו עומד עורך הדין שמואל קשת לו ניסיון רב בכל הנוגע לתחום דיני התעבורה וכן נהיגה בשכרות. עו”ד שמואל קשת, עבד עם לקוחות אשר הסתבכו עם דוח מהירות בגין מהירות מופרזת. בזכות ניסיונו הרב וכן, המסירות והדיוק בטיפול בכל תיק הוא הצליחה לחלץ אותם מכל צרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *