נתפסתי נוהג במהירות מופרזת, כמה עונש אקבל?

רכיבי הענישה הנהוגים בעבירות של מהירות מופרזת הינם פסילה בפועל, פסילה מותנית וקנס. בנוסף, לרוב נזקפות לחובת הנהג נקודות רישוי. רבים הם השיקולים המשפיעים על רמת הענישה בתיק עבירת מהירות: מידת החריגה מהמהירות המותרת, עבר פלילי-תעבורתי קודם, נסיבות אישיות והאם ישנן בעיות ראיתיות בתיק. גם מיקום המשפט (מחוז השיפוט) וכן השופט המכהן בדיון יש בהם כדי להשפיע על רמת הענישה.

נהגתי במהירות מופרזת ושוטר תפס אותי. האם זה נכון שכדאי לי להודות במקום כדי שהשוטר לא יתעצבן ויגדיל לי את הקנס או את נקודות רישוי?

בשונה ממה שלעיתים נהוג לחשוב, גובה הקנס בדוח מהירות, כמו גם מספר הנקודות שנזקפות לחובת הנהג, מוסדרים בחוק ואינם ניתנים לשיקול דעת המשטרה:

  • קנס בסך 250 ₪ ללא נקודות רישוי יוטל על מי שנהג במהירות מופרזת בחריגת מהירות בשטח עירוני של עד 20 קמ”ש מהמהירות המותרת ובחריגת מהירות בשטח בין-עירוני של עד 25 קמ”ש מהמהירות המותרת.
  • קנס בסך 750 ₪ בתוספת 8 נקודות רישוי יוטל על מי שנהג במהירות מופרזת בחריגת מהירות בשטח עירוני מ-21 קמ”ש ועד 30 קמ”ש מהמהירות המותרת, ואילו בשטח בין-עירוני בין 26 קמ”ש ועד 40 קמ”ש מהמהירות המותרת.
  • בגין מהירות מופרזת מעל לחריגות המהירות המצוינת לעיל לא יינתן דוח מהירות לתשלום כספי אלא ינתן זימון לדין לצורך משפט בפני שופט בבית הדין לתעבורה. במקרים אלו המשטרה אף רשאית לשלול את רישיונו של הנהג במקום ל-30 יום.

שוטר עצר אותי בטענה שנהגתי במהירות מופרזת ושלל לי את הרישיון ל-30 ימים. לדעתי לא ביצעתי את העבירה, מה ניתן לעשות?
ניתן לפנות לבית המשפט בבקשה דחופה לביטול השלילה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *