נהיגה בשכרות הינה עבירה עליה נהג עשוי לאבד בו במקום את רישיון הנהיגה לתקופה של 30 יום, וזאת לפני שנערך משפט בעניינו. אדם שהורשע בעבירת נהיגה בשכרות, צפוי לעונש פסילה בפועל של רישיון נהיגתו לתקופה של שנתיים לכל הפחות, לקנסות כבדים ולעיתים גם למאסר בפועל (תלוי בכמות האלכוהול בגופו), אף אם זו לו הרשעה ראשונה בחייו. בנוסף, במידה שיורשע פעם נוספת, הוא צפוי לעונשים כבדים אף יותר, לרבות: מאסר בפועל לתקופה ממושכת, שלילה ל-4 שנים ועוד סנקציות שונות.

כמו כן, לחובת נהג המורשע בעבירה של נהיגה בשכרות יזקפו 10 נקודות רישוי על פי שיטת הניקוד הנהוגה כיום. באמצעות שיטת הניקוד רשות הרישוי מבצעת מעקב אחרי נהגים שהורשעו בעבירות תעבורה – נהג המורשע בביצוע עבירת תעבורה שיש לצידה נקודות יקבל בנוסף לעונש גם נקודות נהיגה שירשמו לחובתו. הניקוד משתנה מעבירה לעבירה על פי חומרתה, לדוגמא: נהיגה בלי חגורת בטיחות-6 נקודות; חציית צומת באור אדום-10 נקודות; שימוש בנייד בזמן נסיעה-4 נקודות; נסיעה ברמזור אדום-10 נקודות; נהיגה בזמן פסילה-10 נקודות; אי ציות להוראות שוטר-6 נקודות ועוד.

נתפסת נוהג בשכרות – כיצד משרדנו יכול לסייע

משרדנו מתמחה בתחום נהיגה בשכרות, כמו גם נקודות נהיגה, ויוכל לתת לכם מענה לכל בעיה הקשורה בנושא, אם זה באמצעות תקיפת מכשיר המדידה והבדיקה שקבעו את שכרותכם כגון בדיקת ינשוף, או בחקירת השוטר שעצר אתכם בכביש. אדם אשר נתפס נוהג בשכרות, טוב יעשה לעצמו אם יפנה אל עורך דין המומחה בדיני תעבורה בכלל ונהיגה בשכרות בפרט.


מדוע כדאי לפנות אל משרדנו

במקרה שהסתבכתם עם דוח על נהיגה בשכרות או נקודות נהיגה, אין מרחב רב להתלבטות, ויש להגיב במהירות. פנו מיד למשרדה של עו”ד שמואל קשת, לו ניסיון רב בכל הקשור בנהיגה בשכרות. עו”ד שמואל קשת מטפל בלקוחותיו במסירות, ועושה ככל יכולתו לסייע ללקוחות לפתור את מצוקתם המשפטית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *