ישנם כמה וכמה כללים ונהלים שגורמי המשטרה חייבים ליישם לשם עריכת בדיקת ינשוף, אשר בלעדיהם לא תיחשב הבדיקה קבילה בבית משפט, ועל הצד הבודק, כלומר, השוטר או השוטרים המפעילים את המכשיר, לעמוד בהם בעת בדיקת נהיגה בשכרות..

בכדי שבדיקת ינשוף תהיה קבילה להרשעה בעבירה של נהיגה בשכרות, על השוטר אשר מפעיל את הינשוף לפעול בקפדנות על פי מספר כללים שיבטיחו את מהימנות התוצאה. כך, למשל, עליו לוודא בטרם ערכית בדיקת הנישוף כי הנבדק לא אכל, שתה או הקיא במשך רבע שעה לפחות לפני ערכית בדיקת הינשוף. בנוסף, עליו להקפיד שבמשך חמש דקות לפחות לפני בדיקת הינשוף הנבדק לא עישן. כמו כן, על השוטר המבצע את הבדיקה לכייל את מכשיר הינשוף לפני תחילת המשמרת שלו. בנוסף, עליו להחליף פייה בינשוף בין כל בדיקה ובדיקה.

כל סטייה מכללי הפעלת הינשוף עשויה להוביל לזיכוי מאישום בעבירה של נהיגה בשכרות.

נמצאתם שיכורים על פי בדיקת ינשוף – כיצד משרדנו יכול לסייע?

במקרה של נהיגה בשכרות נקבעת רמת הענישה על פי כמות האלכוהול שנתגלתה בבדיקה, ובהתאם לנסיבות המקרה. על פי חוק נהיגה בשכרות הינה עבירה שבגינה קצין משטרה רשאי לפסול את רישיונכם למשך 30 ימים באופן מיידי והחוק מחייב הטלת פסילת רישיון נהיגה למשך 24 חודשים לפחות. בנוסף, במדידות בהן מצא הינשוף כמות אלכוהות גבוהה במיוחד ייתכן אף שיוטל עונש מאסר בפועל.

מדוע כדאי לפנות אל משרדנו

אם נמצאתם שיכורים על פי בדיקת ינשוף, אל לכם להסס, פנו מיד לשמואל קשת, כדי למזער את הנזקים ולהימנע מפסילת הרישיון לתקופה ארוכה. המאפיינים העיקריים של עו”ד שמואל קשת, הם התמסרות מוחלטת למקרים בהם הוא מטפל, תוך שאיפה לזיכוי מוחלט או הקלה רבה בעונש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *