מהו דוח מהירות

ישנם מספר מכשירים בשימוש רשויות המשטרה למדידת מהירויות וזיהוי נהג אשר חרג מהמהירות המותרת. מדידת רכב החורג מהמהירות המותרת מהווה עילה למתן דוח מהירות. כיום קיימים שלושה אמצעי מדידת מהירות עיקריים בהם עושה המשטרה שימוש לצורך מתן דוח מהירות: האחד הוא מכשיר הממל”ז, שהינו אקדח לייזר נייד המופעל על ידי שוטר שאינו בתנועה לצורך מדידת מהירות של רכבים הבאים מכיוון אחד; השני הוא מצלמות הממא”ל, המוצבות על הכביש, חלקן במיקום משתנה וחלקן במיקום קבוע, המודדות רכבים הנעים בצומת או בסביבה שבה הן מוצבות ומצלמות רכבים שנמדדו נוהגים במהירות מופרזת (במקרה זה ישלח לבעל הרכב דוח מהירות בדואר); השלישי הוא מכשיר הדבורה, המותקן על רכבים משטרתיים ומפזר גלי דופלר, באופן המאפשר לשוטר הנע בניידת משטרה בכביש למדוד מהירות של רכבים נעים אחרים, מכל כיוון. דוח מהירות לתשלום קנס (בשונה מזימון לבית משפט) יינתן במקרים של חריגה העולה מ-30 קמ”ש מהמותר בדרך עירונית ובמקרים של חריגה העולה מ-40 קמ”ש מהמותר בדרך בין-עירונית.

קיבלתם דוח מהירות – כיצד משרדנו יכול לסייע?

במידה ונתפסתם נוהגים מעל המהירות המותרת וקיבלתם דוח מהירות כדאי לכם לפנות למשרדנו. למשרדנו ניסיון רב בדיני תעבורה או בתקנות התעבורה השונות לרבות טיפול במקרים של קבלת דוח מהירות. משרדנו ידאג לייצגכם, בין השאר על ידי וידוא שהשוטרים לא חרגו מההוראות המקצועיות של המשטרה ומהוראות היצרן לתפעול המכשיר, שעשויים להוות סיבה לבטל את הדוח או לגרום לזיכוי במשפט. למשל: חשוב לערוך בירור מעמיק אם השוטר שהפעיל את המכשיר הינו בעל מיומנות מספקת להפעלת המכשיר, כמו גם שהתנאים בהם הופעל המכשיר הם תנאים אופטימאליים להפעלתו ולא כאלה שעשויים לשבש את התוצאות, וכן כי המכשיר מתוחזק ומכויל באופן המבטיח מדידת מהירות מהימנה.

מדוע כדאי לפנות למשרדנו

עו”ד שמואל קשת שעומד בראש משרדנו הוא בעל ותק וניסיון רב בתחום הטיפול בדיני תעבורה הכוללים בתוכם טיפול  בדוח מהירות. שמואל קשת יכוה לסייע לכם רבות בהקלת העונש או אפילו בביטול הדוח כליל. הוא בקיאה לעומק בחוקים, ובעל ידע רב שהצטבר בין השאר בעת שכיהן כתובע תעבורה בכיר בפרקליטות הצבאית של צה”ל. יכולות אלו מצטרפות לתכונות הדיוק והקפדנות אותן הוא מעמיד לשירות לקוחותיו, כשהוא חותר להצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *