מהי בדיקת ינשוף?

הינשוף הוא מכשיר המשמש שוטרי תנועה לביצוע בדיקת גילוי אלכוהול באוויר הריאות, לצורך ביסוס אישום של נהיגה בשכרות. נהגים מחויבים להישמע לשוטר במידה שהם נדרשים לבצע בדיקה זו, אף אם הדרישה הינה אקראית, מבלי שהנהג עורר חשד כלשהו לכך שנהג בשכרות או שנהג תחת השפעת אלכוהול. ישנם מספר נהלים ששוטר חייב לפעול על פיהם בעת ביצוע בדיקת ינשוף כדי לוודא שתוצאות הבדיקה הינן אמינות כך שיהיה בהן די כדי להרשיע את הנהג בעבירה של נהיגה בשכרות, “מעבר לכל ספק סביר”. למשל על השוטר שעורך את הבדיקה לכייל את המכשיר בתחילת משמרתו ולהקפיד להחליף פייה בין בדיקה לבדיקה. בנוסף, עליו לוודא שהנבדק לא אכל, לא שתה ולא הקיא במשך 15 דקות לפחות לפני ביצוע הבדיקה, וכן שהנבדק לא עישן במשך 5 דקות שקדמו לבדיקה. כל אחד מאלה ועוד, עשויים לגרום לזיכוי מעבירה של נהיגה בשכרות המבוססת על מדידת מכשיר הינשוף.

נמצאתם אשמים בבדיקת ינשוף – כיצד משרדנו יכול לסייע?

פנייה למשרדנו יכולה לגרום לשינוי דרמטי בתוצאות המשפט, בין אם זה על ידי ניהול הוכחות בבית המשפט וזיכוי מאשמה ובין אם זה בהקלה בעונש, בהתאם לכמות האלכוהול שנתגלה בבדיקה, לנסיבות המקרה הפרטניות ולנסיבותיו האישיות של הנהג. במידה ונבדקתם במכשיר ינשוף ונמצאתם נוהגים עם כמות אלכוהול הגבוהה מהמותר בחוק, תואשמו בעבירה של נהיגה בשכרות. על פי חוק נהיגה בשכרות הינה עבירה שבגינה קצין משטרה רשאי לפסול את רישיונכם למשך 30 ימים באופן מיידי. למשרדנו ניסיון רב בטיפול בתחום התעבורה בכלל ובתחום של חוק נהיגה בשכרות בפרט המכיל בתוכו את השלכותיה של בדיקת ינשוף. בעזרת ידע רב וכלים שצברנו עם השנים נוכל לתת לכם את הסיוע המשמעותי ביותר. משרדנו לא יהסס להפעיל את כל יכולותיו המשפטיות על מנת לשמור על רישיון הנהיגה שלכם מפסילה ולמנוע מכם עגמת נפש.

מדוע כדאי לפנות אל משרדנו

בראש משרדנו עומדת עו”ד שמואל קשת לו ניסיון רב בכל הקשור לבדיקה במכשיר ינשוף והימצאות אשמים בנהיגה בזמן שכרות. המאפיינים העיקריים של עו”ד קשת, הם טיפול מסור בלקוחותיו, ופרקטיקה רחבה במציאת פיתרון למצוקות המשפטיות. אף עברו הצבאי של עו”ד קשת כתובע תעבורה בכיר בפרקליטות הצבאית, הוא ערך מוסף חשוב להתנסותו הרבה בתחום. לכן, אם נמצאתם אשמים בעת בדיקת ינשוף, אל לכם להסס, פנו מיד לשמואל קשת כדי למזער את הנזקים ולהימנע מפסילת הרישיון לתקופה ארוכה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *